BLOG

Tento článek jsem napsal pro všechny z vás, kteří se chystáte koupit byt. Koupit nemovitost je velké rozhodnutí a tudíž i velká změna. Je naprosto normální, že jste často před koupí nejistí a nevíte, co všechno byste měli vědět a proč. Já podobné věci řeším denně a proto jsem se rozhodl nabídnout můj objektivní pohled na věc.

Nedávno poslanci řešili zrušení daně z nabytí nemovitosti. Tento návrh bohužel neprošel. Je to škoda, ale na druhou stranu musím uznat, že se v poslední době řeší důležité věci, ohledně nemovitostí i realitních makléřů obecně- o tom třeba jindy. V tomto článku se dočtete, jak zaplacení daně z nabytí jednoduše vyřešit.

Cenové mapy

03.09.2019

Jedním ze způsobů, jak najít reálnou tržní cenu Vaší nemovitosti, se častokrát uvádí cenové mapy. Je to ale opravdu tak skvělý nástroj, jakým se tváří být?

Nedávno mi kamarád psal ohledně nabídky pronájmu bytu, kterou našel na internetu. Byl to byt 1+1 po kompletní rekonstrukci. Super fotky i stav. A hlavně nízká cena.

PŘED & PO

09.08.2019

Nedávno jsem dostal do nabídky tento byt. Musím se přiznat, že první dojem byl tak trochu šok.

Pokaždé, když pronajímám lidem jejich nemovitosti, tak zjišťuji rizikovost zájemců. Je to chvilka a stojí to pár korun. Oproti užitku, který to přinese, je to de facto zadarmo.

Jestli sledujete práci kvalitních realitních makléřů, určitě znáte videoprohlídky, profesionální fotografie nebo 3D půdorysy. Všechno to jsou perfektní nástroje, které zvyšují tržní cenu nemovitosti a zároveň urychlují prodej.

Tento článek píšu proto, že spousta lidí chce pronajímat bez realitní kanceláře a většinou neví, jak na to. Nedivím se tomu. Častokrát to totiž nevědí ani sami makléři.